אודות "שכיחא"

אודות

אתר שכיחא הוא אתר לשאלות ותשובות מצויות בהלכה ומבוסס על שאלות מעניינות שהתעוררו ונשאלו מידי יום ויום על ידי אישים שונים וישויות שונות, במסגרת האתר ובמסגרת שונות בחיי היום היום.

באתר זה, ניתן למצוא מגוון רחב של שאלות ותשובות בנושאים שונים, כגון: שבת, כשרות, ברכות ותפילות, איסור והיתר, חגים ומועדים, מוסר, הגות, מנהגים ועוד.

השאלות והתשובות מבוססות על מקורות הלכתיים מהגמרא, השו"ע, הפוסקים וגדולי ההוראה בדורנו.

האתר מאפשר למשתמשים לשאול שאלות באופן אנונימי או בשם המשתמש, לקבל תשובות מהירות ומדויקות, להעלות הערות וביקורות, לשתף את השאלות והתשובות ברשתות החברתיות, ולחפש שאלות בנושאים מסוימים, ממאגר השאלות העצום שקיים באתר.

אתר שכיחא הוא אתר מעשי, מעניין, מעשיר ומחבר בין לימוד ההלכה לבין קיום ההלכה בפועל בעולם החי.

אתר זה מציע אוצר מגוון רחב של שאלות ותשובות בתחום ההלכה, המיועד לכל המעוניינים להעמיק את ידיעתם ולהרחיב את אופקם בנושאים שונים.

באתר ניתן למצוא שאלות ברמות שונות, מבסיסיות ועד מתקדמות, בתחומים כמו הלכה ואגדה, הגות והנהגה, סוגיות ומחשבה.

השאלות מעניינות, מעוררות מחשבה ומבוססות על מקורות מממקר ומשנה ותלמוד, הלכה ואגדה, הראשונים והאחרונים.

השאלות מלוות בתשובות ברורות, מדויקות ומקיפות, שמביאות את הדעות השונות בהלכה ומנמקות את הסיבות להן.

האתר הינו אוצר שאלות הלכתי למי שרוצה ללמוד, לחקור ולהתעשר.

המחבר הוא הרב עקיבא משה סילבר, מאברכי כולל חזון חזון איש, ומחבר ספרים בתחומי ההלכה, סוגיות ומדרש ועל הרמב"ם, ביניהם סדרת השו"ת עם סגולה שנחלק לשבעה חלקים, וכן את סדרת הביאורים על המדרשים שנדפסו בתשעה כרכים, שיצאה לאור במהדורה מפוארת ומיוחדת על ידי המכון זכרון אהרן והופצו ברחבי העולם כולו בארץ ובתפוצות, וכן ספר עם סגולה על הש"ס, זבח פסח על הרמב"ם, אורח חכמים, ועוד.

הסכמות מגדולי ישראל של דורינו על הספרים של הרב סילבר, בין המסכימים לספריו נמנו מרנן רשכבה"ג הגאונים מרן רבי חיים קניבסקי זצוק"ל, ומרן רבי משה שטרנבוך שליט"א, נדפסו בספרים שיצאו לאור, וכן במאגרי הספרים, כמו אוצר החכמה, היברו בוקס, תורת אמת, ועוד.

האתר מופעל בטכנולוגיות מתקדמות של קבלת שאלות מגולשי האתר ושליחת תשובות לאתר ללא צורך באינטרנט.

ליצירת קשר ולהשגת ספרי המחבר ניתן להתקשר לטלפון: 052-7155041